FIBARO

Bezdrôtová inteligentná domácnosť.

Značka FIBARO je u nás vlajkovou loďou čo sa týka bezdrôtových riešení inteligentných domácností. Tento výrobca ponúka okrem perfektnej funkcionality aj nádherný dizajn, ktorý zapadne do každej domácnosti.

V rámci značky FIBARO Vám ponúkame produkty, ktorými zvládnete obsiahnuť celú inteligentnú domácnosť. Od centrálnych jednotiek, cez relé na ovládanie svetla,žalúzií, či kúrenia až po rôzne druhy senzorov a detektorov.

Narozdiel od produktov COntrol4 pre káblové riešenie inteligentnej domácnosti si môžete priamo od nás kupovať aj samotné produkty FIBARO, ako aj ostatné značky produktov pre bezdrôtové riešenia. Samozrejme ak chcete mať istotu, že dostanete práve tie produkty, ktoré potrebujete, a že Vaša inteligentná domácnosť je zrealizovaná naozaj kvalitne, aj tu platí, že je najvhodnejšie objednať si pomoc profesionálov, ktorí Vám systém nielen nainštalujú, ale aj správne nastavia a naučia Vás ho používať. Máte záujem o produkty FIBARO či ďalšie pre svoju domácnosť? Kontaktujte nás!

Produkty Fibaro

(pre zobrazenie viacero obrázkov kliknite na každý obrázok)

CENTRÁLNE JEDNOTKY

O tom, že centrálna jednotka je mozgom a srdcom celej inteligentnej domácnosti snáď nemusíme ani hovoriť. Všetka inteligencia vychádza práve z nej a preto je veľmi dôležité zvoliť si tú správnu. FIBARO ponúka 3 verzie centrálnych jednotiek – Home Center Lite, Home Center 2 a Home Center 3. Home Center Lite je pre malé inštalácie, skôr len naozaj pár modulov, dobre slúži ako podradená centrálna jednotka, ak je to potrebné. Home Center 2 bola donedávna vlajkovou loďou spoločnosti FIBARO ale aj všetkých produktov Z-Wave plošne. Jej miesto však prevzala Home Center 3, ktorá svojim výkonom vysoko prevyšuje nároky každej inteligentnej domácnosti. Navyše sa v nej otvára možnosť pridávať aj produkty so ZigBee protokolom. Avšak Home Center 2 nie je o nič horšia, všetky veľké inštalácie doteraz na nej bežia a jej kvalita v segmente je nepopierateľná.

AKTUÁTORY

Jedná sa o všetky zariadenia, ktoré na základe informácie z centrálnej jednotky vykonávajú určitú činnosť. Patria sem relé, ktoré sa využívajú na ovládanie osvetlenia – pre jednotlačítkový a dvojtlačítkový vypínač, stmievače, ovládače RGBW svetiel a LED pásov, ovládanie motorov (napríklad ventilátor), ovládanie žalúzií, ale aj termostatické hlavice, ktoré ovládajú kúrenie podľa teploty v konkrétnej miestnosti. Aktuátory sú zväčša napojené zo siete, čím získavajú schopnosť rozširovať Z-Wave sieť. To znamená, že sa dosah centrálnej jednotky dokáže rozšíriť až trojnásobne a teda nemusíte mať strach, že by ste potrebovali viac centrálnych jednotiek pre Váš rozľahlý alebo vysoký dom. S Home Center 2 alebo 3 a aktuátormi obsiahnete aj luxusnú vilu.

SENZORY A DETEKTORY

FIBARO ponúka širokú škálu senzorov a detektorov, ktoré reportujú do systému všemožné informácie, na základe ktorých potom samotný systém pracuje, vyhodnocuje ich a vysiela signály smerom k aktuátorom o tom, akú činnosť majú vykonať. Zároveň platí, že takmer všetky senzory sú multisenzormi. To znamená, že ak máme pohybový senzor, tak ten okrem pohybu zaznamenáva aj úroveň osvetlenia, teplotu a dokonca má aj senzor, ktorý zaznamená jeho pohnutie sa – manipuláciu s ním, čo je využívané v krajinách so seizmickou aktivitou na varovanie pred zemetrasením a u nás hlavne proti odcudzeniu či znefunkčneniu. FIBARO teda ponúka senzor CO2, CO, záplavový, dymový, teplotný, pohybový, senzor otvorenia dverí/okien.

Do systému FIBARO je možné pridať každé Z-Wave zariadenie.

Pozrite si ďalšie značky z nášho portfólia

Sme certifikovaným FIBARO predajcom a inštalatérom