INTELIGENCIA PRE KAŽDÚ DOMÁCNOSŤ

Bezdrôtové riešenie inteligentných domácností je čoraz populárnejším riešením po celom svete. Najdôležitejšie je, že otvára možnosti na zrealizovanie inteligentnej domácnosti takmer všetkým. Má množstvo výhod, medzi ktoré patrí aj cena, ale neznamená to, že kvalitou zaostáva za riešením káblovým. Bezdrôtové domácnosti od nás fungujú najmä na základe komunikácie cez protokol Z-Wave, ale aj cez iné protokoly, ako napríklad ZigBee, WiFi a i.

Bezdrôtová inteligentná domácnosť Z-Wave od INTELIDOM
Bezdrôtová Z-Wave inteligentná domácnosť na INTELIDOM.sk

Bezdrôtové inteligentné domácnosti boli spočiatku vytvorené ako DIY (urob si sám) projekt, avšak nadobudli takých rozmerov, že dnes je prakticky nevyhnutná pomoc vyškolených odborníkov.

Pre koho je bezdrôtové riešenie určené? Odpovedí na túto otázku je hneď niekoľko.

Bezdrôtová inteligentná domácnosť je špecifická tým, že nie je potrebné kvôli nej realizovať žiadnu špeciálnu elektroinštaláciu a robiť akékoľvek stavebné úpravy. Jednoducho je inštalovateľná aj do už stojacich nehnuteľností alebo do nehnuteľností, ktorých majitelia si až neskoro zmysleli, že chcú inteligentnú domácnosť.

Bezdrôtové riešenie sa skladá z rôznych modulov, ktoré sú buď batériové alebo napájané zo siete. Dôležitým faktom však je, že tento systém je modulárny a teda môže byť realizovaný postupne. Ak teda nie ste si istí, čo vo svojej domácnosti chcete automatizovať, tak postupujete jednoducho po krokoch a postupne si svoju domácnosť dopĺňate. Taktiež keď Vám finančná situácia nedovoľuje investovať celú čiastku naraz do inteligentnej domácnosti, tak budete postupne uvoľnovať toľko financií, koľko bude pre Vás pohodlné a postupne si budete jednotlivé moduly dopĺňať.

Bezdrôtová Z-Wave inteligentná domácnosť na INTELIDOM.sk

ČO MÔŽE BYŤ V BEZDRÔTOVEJ INTELIGENCII?

V zásade platí, že do bezdrôtového riešenia dokážeme zaradiť takmer všetko to, čo do káblového.

Samozrejmosťou je obsiahnutie osvetlenia, kúrenia, chladenia, tienenia, kamerového systému, zavlažovania, rôznych senzorov a detektorov, ale aj multimédií, síce nie v takom rozsahu a kvalite, ako pri káblovom riešení.

Produkty od všetkých top výrobcov

V rámci našich bezdrôtových inštalácií využívame produkty od všetkých popredných výrobcov, ktorí sa venujú bezdrôtovej technológii. Výrobcov sú samozrejme stovky, no my pre naše projekty využívame produkty tých osvedčených, pri ktorých o kvalite produktov nie je žiadna debata. Najväčšie zastúpenie u nás ma firma FIBARO, viacero ostatných nami využívaných výrobcov nájdete pod druhým odkazom Z-Wave.

Produkty Fibaro na INTELIDOM.sk - bezdrôtová inteligentná domácnosť

FIBARO

Líder v segmente bezdrôtových riešení inteligentných domácností, ktoré si nevyžadujú špeciálne stavebné úpravy.

Viac info o značke
Produkty Z-Wave na INTELIDOM.sk

Z-Wave produkty

Z-Wave je protokol, prostredníctvom ktorého spolu komunikujú jednotlivé moduly bezdrôtovej inteligentnej domácnosti. Všetci výrobcovia Z-Wave produktov sú združení v Z-Wave aliancii.

Máte záujem? Chcete viac info?

Sme certifikovaným FIBARO predajcom a inštalatérom