OSVETLENIE

Inteligentné osvetlenie v rámci Vašej domácnosti sa nevyznačuje len možnosťou vzdialeného ovládania, ale hlavne automatizáciou. Aj keď v tomto prípade sa bavíme o neuveriteľne komplexných možnostiach vzdialeného ovládania, keďže máte možnosť ovládať osvetlenie v celom svojom dome pomocou jediného vypínača, alebo prostredníctvom aplikácie. A automatizácia je už len čerešničkou na torte. Nastavte si osvetlenie tak, ako chcete aby sa správalo a už viac naň nebudete musieť myslieť.

ELEGANTNÉ A VÝKONNÉ OSVETLENIE

Inteligentné osvetlenie je v rámci nášho systému inteligentnej domácnosti jasnou vecou. A to či už sa bavíme o osvetlení v interiéri aj v exteriéri.

Inteligentné osvetlenie ponúka jednu z najväčších príležitostí pre nastolenie atmosféry Vášho domova. A taktiež vhodne doplní Váš interiér. Jedným vypínačom môžete ovládať všetky svetlá v miestnosti alebo kľudne vo viacerých miestnostiach naraz. Rovnako jednoducho si nastavíte požadovanú úroveň či teplotu osvetlenia. A pokiaľ nie ste fanúšikom množstva vypínačov na stene, v ktorých sa aj tak nik nevyzná, dajte prednosť elegantnému dotykovému panelu.

Ovládanie osvetlenia prostredníctvom dotykového panela Control4

PRE MODERNÉ DOMÁCNOSTI

Nechajte svoju domácnosť rozžiariť v tej pravej chvíli a spríjemnite si bývanie nadčasovým ovládaním osvetlenia napríklad aj prostredníctvom hlasových povelov.

Inteligentná domácnosť Control4 od INTELIDOM

Krása skĺbená s praktickosťou

Inteligentné osvetlenie je nielen krásne, ale taktiež aj praktické – dokáže zabrániť plytvaniu elektrickou energiou. Vaše svetlá sa sami rozsvietia keď to potrebujete, ale pokiaľ už v miestnosti nikto nie je, tak zasa samé zhasnú.

Ovládanie osvetlenia

Okrem klávesníc Control4 môžete použiť taktiež zbernicové vypínače ekinex KNX alebo úplne bežné vypínače.

Pohybové senzory Vám zaistia svetlo, aj keď máte plné ruky. Uvítajú Vás pri príchode domov.
Nastavte si príjemnú atmosféru jedným tlačítkom. Nastaví nielen intenzitu, ale aj teplotu svetiel.
Nastavte, aby sa svetlá zhasínali automaticky, keď v miestnosti už nejakú dobu nik nie je.
Namiesto obyčajných vypínačov dajte prednosť klávesniciam, ktoré môžu zároveň ovládať žalúzie, hudbu či kúrenie.
Nechajte svoje vonkajšie osvetlenie vypnúť s prvým ranným slnkom. A so západom slnka ho zasa nechajte rozsvietiť.
Keď vyrazíte na dovolenku, Váš dom bude predstierať, že ste doma.

Samozrejmosťou inteligentnej domácnosti je možnosť hlasového ovládania napríklad prostredníctvom Alexy od Amazonu.

Verte, že ak si raz na to zvyknete, vypínačom sa budete vyhýbať. Hlasové ovládanie osvetlenia či spotrebičov sa v dnešnej dobe stáva štandardom a nie je naozaj nič jednoduchšie, ako povedať „Alexa, turn on the light in living room“.

Neostáva nám nič iné, len dúfať, že niekedy sa aj na nás usmeje šťastie a hlasoví asistenti začnú rozumieť aj slovenčine. V takom prípade by ich využitie u nás nabralo úplne iný rozmer.

Hlasové ovládanie inteligentnej domácnosti Control4

Máte záujem? Chcete viac info?

INTELIDOM.sk je autorizovaným a certifikovaným dílerom a inštalatérom systému Control4