Control4

Srdce a mozog Vašej inteligentnej domácnosti.

Značka Control4 je základom každej našej inštalácie. Okrem výkonných centrálnych jednotiek pod touto značkou nájdeme aj perfektné ovládacie prvky ako dotykové panely, diaľkové ovládače, ale aj audio a video produkty, elektroinštalačné moduly či videovrátniky.

Narozdiel od produktov pre bezdrôtové riešenie, si produkty Control4 od nás nemôžete zakúpiť samostatne pre DIY projekty alebo ako doplnok k Vášmu už existujúcemu riešeniu. Všetky prvky inteligentnej domácnosti a automatizácie Control4 musia byť nainštalované a nakonfigurované certifikovaným dealerom. Máte záujem o produkty Control4 či ďalšie pre svoju domácnosť? Kontaktujte nás!

Produkty Control4

(pre zobrazenie viacero obrázkov kliknite na každý obrázok)

RIADIACE JEDNOTKY

Riadiaca jednotka je srdcom aj mozgom každej inteligentnej inštalácie. Na výber máme hneď niekoľko možností, z ktorých sa dá vybrať na základe náročnosti inštalácie a špecifických potrieb zákazníka. Control4 ponúka riadiace jednotky s označením EA-1, EA-3, EA-5, CA-1 a CA-10. Ich špecifické funkcie poznať nemusíte – my, ako dodávateľ riešenia pre Vašu domácnosť vyberieme tú najvhodnejšiu (tie najvhodnejšie), čím zabezpečíme bezproblémový chod Vašej inteligentnej domácnosti.

DOTYKOVÉ PANELY

Veľkou výhodou Control4 je práve to, že Vám ponúka aj vlastné ovládacie panely, ktoré sú prispôsobené práve ovládaniu Vašej domácnosti. Nepotrebujete teda zháňať žiaden tablet, ktorému o 5 rokov skončí podpora. Dotykové panely od Control4 prijímajú neustále aktualizácie priamo zo systému a nikdy nestratia podporu. Vyberať si môžete z dvoch veľkostí – 7“ a 10“. Taktiež si môžete vybrať, či chcete panel, ktorý bude zabudovaný na stene alebo položený na stene. Môžete zvoliť aj zapustenú inštaláciu, ktorá nijako nebude zo steny vytŕčať.

DIAĽKOVÉ OVLÁDAČE

Ďalšou nevyvrátiteľnou výhodou Control4 sú jej diaľkové ovládače. Hlavne stále pomerne nový ovládač NEEO, ktorého dizajn a funkcionalita je na trhu snáď bezkonkurenčná. Vďaka týmto diaľkovým ovládačom (nespomenuli sme ovládač staršieho dizajnu SR-260) máte celú svoju domácnosť pod palcom. Každé jedno zariadenie, ktoré má svoj diaľkový ovládač, vieme zakomponovať do nášho systému a tým pádom Vám na všetky zariadenia bude stačiť jeden jediný ovládač – ten od Control4.

VIDEOINTERKOM A BEZPEČNOSŤ

Pod videointerkomom od Control4 nemyslíme len obyčajného videovrátnika. Vďaka ovládacím dotykovým panelom získava pojem videointerkom nový rozmer – intercom anywhere. Vďaka tejto funkcii môžete medzi jednotlivými dotykovými panelmi komunikovať v rámci domácnosti navzájom, ale hlavne vzdialene z Vášho smartfónu odkiaľkoľvek, kde budete mať prístup na internet (podmienkou je služba 4Sight). Nie je to perfektné?! Videohovor z Thajska zadarmo odteraz nie je fabuláciou. Samozrejme funkcia videovrátnika zahŕňa okrem vzdialeného ovládania bránky či dverí aj ďalšie prístupové možnosti a v spojení so systémom Control4 a napríklad kamerami naberá rozmery umelej inteligencie.

AUDIO A VIDEO

Extrémnou konkurenčnou výhodou systému Control4, oproti iným dostupným riešeniam (napr. Loxone, Domotron, a i.) je špičková správa audia a videa. Čisté inštalácie, multiroom streaming, prehrávanie z NAS-ka, zakomponovanie všetkých dostupných streamingových služieb či mnoho ďalších funkcií je u systému Control4 samozrejmosťou. Ak chcete do inteligentného systému zakomponovať aj audio a video, tak by ste po inom riešení ako Control4 siahnuť nemali. Samozrejme v podpore ďalšími dcérskymi či partnerskými značkami, ako napr. Triad, Amina, Aquavision a i. Control4 Vám pre správu audia a videa ponúka viaczónové maticové prepínače a zosilovače, či HDBaseT produkty.

KONFIGUROVATEĽNÉ ZBERNICOVÉ KLÁVESNICE

S klávesnicami Control4 môžete združiť všetky vypínače na jedno konkrétne miesto, kde Vám to vyhovuje. Namiesto napríklad 6 vypínačov v rade získavate jeden zbernicový vypínač, ktorý má nakonfigurovateľné tlačidlá, ktoré sa dajú úplne kustomizovať – vygravírujeme Vám na ne akýkoľvek text či ikonku, aby ste mali prehľad o tom, čo ktoré tlačidlo ovláda. Samozrejmosťou je výber rôznych farebných a materiálových prevedení. Hlavne čo sa rámčekov týka, tam máte na výber aj zo skleneného prevedenia. Zvoliť môžete talčidlá rôznych hrúbok (1-tlačidlo, 2-tlačidlo a 3-tlačidlo) pri vypínači pre 6 možných tlačidiel.

ELEKTROINŠTALAČNÉ MODULY

Samozrejme so systémom Control4 máte pod kontrolou aj všetku elektroinštaláciu v rámci Vašej domácnosti. Samotný Control4 ponúka niekoľko výkonných elektroinštalačných modulov, ktoré sú určené jednak na inštaláciu na DIN lištu, ako aj pod vypínač (zbernicový modul). Samozrejme v našich inštaláciách využívame ďalšie spôsoby a produkty (KNX, FutureNow od P5), ktoré však predstavujeme pod ich vlastnou značkou.

Drivery pre systém Control4

DRIVERY

K tomu, aby sme mohli zakomponovať do systému Control4 akýkoľvek spotrebič či zariadenie z Vašej domácnosti, budeme potrebovať driver. Veľké množstvo driverov je bezplatných, veľké množstvo driverov si vieme naprogramovať sami. Avšak sú zariadenia, ktoré tieto drivery majú naprogramované so 100% funkcionalitou a sú za poplatok. Vy si však lámať hlavu s tým, či existuje driver pre dané zariadenie a či je zdarma alebo za poplatok, nemusíte – všetko vyriešime my v rámci našej inštalácie systému pre Vás.

Control4 - 4Sight - služba vzdialeného prístupu k inteligentnému systému Control4

4SIGHT

Ak chcete mať prehľad a kontrolu nad svojou domácnosťou z akéhokoľvek miesta na zemi, je potrebné, aby ste mali predplatenú službu 4Sight (70€ bez DPH na 1 rok). Pýtate sa prečo, keď ostatné systémy ponúkajú túto službu zdarma? Odpoveď je jednoduchá – bezpečnosť! Control4 spravuje vlastné servery, na ktorých sa snaží maximálnym možným spôsobom uchovať údaje o Vašej domácnosti v bezpečí – pretože keď požadujete vzdialený prístup, opúšťate lokálnu sieť. A takáto správa údajov stojí nemalé peniaze.

Pozrite si ďalšie značky z nášho portfólia