Bezdrôtová technológia Z-Wave je špeciálne vyvinutá pre riešenia inteligentného ovládania domácností, domov, bytov, ale aj komerčných a priemyselných budov. Vďaka tejto technológii môžu spolu komunikovať elektronické zariadenia vo Vašej domácnosti a je Vám umožnená aj ich vzdialené kontrola a ovládanie.

Zariadenia fungujúce na Z-Wave používajú medzi sebou bezdrôtovú komunikáciu, na ktorú nie sú potrebné žiadne káble. Ich inštalácia nepredstavuje vôbec náročnú úlohu, je dokonca veľmi rýchla a zvládne ju takmer každý. Ak si na to netrúfnete, vyškolený odborník si s tým poradí vo veľmi krátkom čase. Vaša domácnosť je Vám vďaka Z-Wave technológii na dosah z každého miesta na zemi, na ktorom máte prístup na internet prostredníctvom počítača, tabletu či smartfónu. Toto je možné vďaka centrálnej (riadiacej) jednotke. Z-Wave Gateway alebo Controller je akýmsi mozgom Vašej inteligentnej domácnosti, ktorý ju riadi. Čo teda môžete kontrolovať s našimi zariadeniami? Takmer čokoľvek:

  • Bezpečnosť a zabezpečenie (IP kamery, PIR pohybové senzory, alarm, senzory dymu, CO2, vytopenia a i.)
  • Pohodlie a úspora (osvetlenie, kúrenie, klimatizácia, rolety a žalúzie, meranie spotreby)
  • Automatizácia (asociované automatické funkcie na základe nastavených predvolieb)

Na trhu existuje takmer 2000 produktov využívajúcich Z-Wave technológiu od takmer 500 výrobcov a ich počet sa neustále zvyšuje. V rámci IoT (Internet of Things) sa Z-Wave technológia stala kľúčovou a je štandardom pre bezdrôtovú vzdialenú kontrolu a ovládanie zariadení. Produkty označené logom Z-Wave sú certifikované a kompatibilné navzájom. Všetko zastrešuje konzorcium výrobcov - Z-Wave Alliance.

Aké sú výhody Z-Wave?