Homey PRO

HOMEY-PRO-EU-02-583

Nový produkt

Athom Homey je riadiacou jednotkou, ktorá "rozumie 7 rôznym jazykom", čo znamená, že spája takmer všetky protokoly bezdrôtovej komunikácie inteligentných zariadení, čím sú možnosti výberu zariadení a ich kombinácie v podstate neobmedzené!

Prečítajte si podrobný popis nižšie.

Viac detailov

399,00 € s DPH

Detaily

Homey Pro vs. Homey 2.0 = 2x výkonnejší CPU a 2x veľká RAM.

 

Riadiaca jednotka Athom Homey PRO v sebe spája veľký počet zariadení, ktoré dokáže v domácnosti nahradiť a mozog, ktorý dokáže riadiť neuveriteľné množstvo smart zariadení.

Homey podporuje 7 protokolov:

  • Zigbee,
  • Z-Wave,
  • WiFi,
  • Bluetooth,
  • Infrared,
  • 433MHz,
  • 868MHz.

Vďaka tomu je kompatibilná s takmer 50 000 zariadeniami a je takmer nemožné, aby si z takéhoto portfólia nevybral naozaj každý. Navyše počet týchto zariadení neustále pribúda. Athom Homey Pro je tu pre užívateľov, ktorí do svojej inteligentnej domácnosti potrebujú zahrnúť produkty od viac ako 20 výrobcov. Pozor, nie viac ako 20 produktov, ale produkty od viac ako 20 výrobcov!

Homey je okrem svojej širokej kompatibility aj krásnym dizajnovým doplnkom do každej domácnosti. So svojim LED pásom, ktorý si viete customizovať, Vás dokáže informovať o rôznych stavoch v rámci Vašej domácnosti.

Ďalšou z vecí, ktorými Homey predčí svojich konkurentov je vstavaný reproduktor, vďaka ktorému spĺňa všetky funkcie hlasového asistenta. Jednoduchý pokyn "OK, Homey" nastraží jeho uši a Homey Vás začne počúvať.

Homey ponúka veľmi intuitívne a dizajnovo krásne administrátorské rozhranie, v ktorom si pridávate zariadenia, rozdeľujete svoj dom na jednotlivé podlažia a zóny, nastavujete základnú funkcionalitu a definujete flows. Áno, v Homey sa nami tak častokrát spomínané scény nazývajú flows. Avšak názov je to jediné, čo ich odlišuje. V rámci flows si jednoducho za pomoci blokových scén nastavíte automatizáciu svojej domácnosti.

Riadiacu jednotku Homey tak ako ostatné riadiace jednotky ovládate a kontrolujete prostredníctvom aplikácie. Aplikáciu ako aj program pre počítač si môžete stiahnuť tu.

Ovládanie prostredníctvom aplikácie je samozrejme veľmi jednoduché. Vďaka nej máte svoj dom pod kontrolou odkiaľkoľvek. Môžete byť zrovna na lyžovačke v Alpách, na exotickej dovolenke v Thajsku či na nákupe v nákupnom centre, Vaša domácnosť bude stále pod kontrolou - ako keby ste si nosili svoju domácnosť všade so sebou vo vrecku.

Riadiaca jednotka Homey dokáže riadiť naozaj všetky inteligentné zariadenia spôsobom, akým práve potrebujete. Zautomatizujte si svoj príchod domov, keď pri otvorení garážovej brány sa Vám rozsvietia svetlá, zapne sa kúrenie a začne hrať príjemná hudba, spravte si flow pre sledovanie večerného filmu, ktorý spustíte jednoduchým stlačením tlačidla alebo hlasovým povelom, pri ktorom sa Vám stlmia svetlá a zapne sa systém ozvučenia, alebo si nastavte flow na odchod z domu, ktorý Vám oznámi, či ste nezabudli zatvoriť dvere či okná, stlmí vykurovanie na temperujúcu nižšiu teplotu, pozhasína svetlá a zapne alarm. S Homey sú možnosti naozaj neobmedzené!

S Athom Homey si vyberiete spôsob, akým budete ovládať jednotlivé zariadenia - manuálne vypínačmi, diaľkovými ovládačmi, prostredníctvom aplikácie alebo všetko necháte na automatiku a nastavíte si na daný úkon flow.

Užívateľské účty alebo ako môže Homey používať celá rodina?

Určite Vám napadajú nasledujúce otázky. Ako bude môcť ovládať Vašu inteligentnú domácnosť celá rodina? A čo s deťmi, neprenastavujú mi všetko? Čo ak pôjdeme na dovolenku a budeme chcieť, aby sa nám rodičia či známi postarali o kvety, domáce zvieratko, či len vyvetrali?

Odpoveď je jednoduchá!

V rámci systému sa vytvárajú užívateľské účty, ktoré dostávajú konkrétne povolenia. To znamená, že Vy ako administrátor máte neobmedzený prístup k funkciám a nastaveniam a vytvárate užívateľské účty pre ďalších členov Vašej rodiny či známych. Takže deťom vytvoríte účet s povolením ovládania svetla v ich izbách, na chodbe, ovládania multimédií, ale zablokujete im akékoľvek úpravy systému či ovládanie osvetlenia v rodičovskej spálni. Rodičom či priateľom, ktorí sa Vám počas neprítomnosti starajú o domácnosť rovnakým spôsobom pridelíte povolenie, ktoré však po Vašom návrate môžete ľahko zrušiť.

Pre kompletný zoznam podporovaných služieb a zariadení navštívte https://apps.athom.com

Pozrite si zopár videí od výrobcu, v ktorých odhaľuje, ako môže inteligentná domácnosť riadená centrálnou jednotkou Athom Homey vyzerať:

Technické detialy

Technológia Wi-Fi ® 802.11b/g/n 2,4 GHz; Bluetooth® 4.0 Low Energy 1; ZigBee ® 2,4 GHz 2; Z-Wave Plus (Gen 5) 868.42 MHz; 433 MHz; 868 MHz; Infračervený prijímač; Infračervený vysielač (6x)
Procesor Dual Core 1 GHz CPU
Pamäť 1 GB Memory, 4GB Flash
IoT Bezdrôtová komunikácia
Napájanie Vstup: 100-240V ~ 50/60 Hz 0,5A, Výstup: 5V ⎓ 2,0A
Typ použitia Vnútorné
Trieda krytia IP20
Rozmery priemer 12 cm

15 ďalších produktov v rovnakej kategórii: