Fibaro Home Center 2 Čierna (FGHC2)

FIB_HOMEC2_B-458

Nový produkt

Najprepracovanejšia a najvýkonnejšia centrálna jednotka pre Z-Wave inteligentnú domácnosť.

Prečítajte si podrobný popis nižšie.

Viac detailov

Skladom

581,03 € s DPH

-3%

599,00 € s DPH

Detaily

Fibaro Home Center 2 je absolútnou špičkou vo svojej kategórii. Predstavuje najdokonalejšiu centrálnu jednotku pre riadenie Vašej inteligentnej domácnosti fungujúcej na báze Z-Wave. Spoločnosť Fibaro nám v podobe tejto riadiacej jednotky prináša najvyspelejší spôsob riadenia domácnosti.

fibaro-kontroler-home-center-2-black--ce

V rámci Fibaro Home Center je samozrejmosťou nastavenie základných a bežných úkonov inteligentnej domácnosti avšak okrem toho nám táto centrálna jednotka vďaka LUA programovaniu prináša takmer neobmedzené možnosti čo sa automatizácie týka.

Fibaro Home Center 2 uspokojí aj tých najnáročnejších klientov avšak tým sa nevylučuje fakt, že ju dokáže nastaviť a ovládať každý bežný užívateľ. Ponúka veľmi intuitívne administrátorské rozhranie, v ktorom si aj bez znalosti kódovania jednoducho vytvoríte scény podľa Vašich predstáv vďaka funkcii magických scén alebo blokových scén. Samozrejme tí zdatnejší, ktorí majú skúsenosti s programovaním si osvoja tvorbu LUA scén prostredníctvom LUA programovacieho jazyka.

Ovládanie taktiež predstavuje špičku v ovládaní inteligentných domácností. Fibaro nám prináša aplikácie pre smartfóny ako aj pre tablety, v rámci ktorých je ovládanie Vašej inteligentnej domácnosti veľmi intuitívne a jednoduché. S novou aplikáciou od Fibara prichádza aj akási umelá inteligencia, ktorá na základe skúsenosti z Vášho používania automaticky nastavuje pozície jednotlivých ovládačov v rámci nej tak, aby ste tie najčastejšie používané mali hneď "pod palcom". Aplikácie Vám ponúkame na stiahnutie tu.

Pridávanie zariadení do systému je taktiež veľmi jednoduché, najčastejšie je realizované viacnásobným stlačením tlačidla na danom zariadení (3-klik). V Home Center 2 je možné pridať až 230 zariadení!

Fibaro Home Center 2 so svojim procesorom je nejvýkonnejšou centrálnou jednotkou na trhu a so 4GB MLC Recovery Diskom je zabezpečená pred neoprávneným prístupom (disk zároveň slúži na zálohovanie dát).

Čo všetko dokáže Fibaro Home Center 2:

 • kompletné ovládanie osvetlenia,
 • kompletné zónové ovládanie kúrenia a klimatizácie,
 • ovládanie zavlažovania,
 • ovládanie brán, roliet a žalúzií,
 • zabezpečenie proti vlámaniu,
 • zabezpečenie proti vytopeniu, požiaru, úniku plynu,
 • automatizácia akejkoľvek činnosti v domácnosti,
 • magické scény,
 • blokové scény,
 • LUA scény,
 • GEO lokalizácia,
 • push notifikácie,
 • sms notifikácie,
 • meranie spotreby energie,
 • história udalostí,
 • spárovanie s bezpečnostným systémom (Satel, Jablotron),
 • a mnoho iného.

Užívateľské účty alebo ako môže Home Center 2 používať celá rodina?

Určite Vám napadajú nasledujúce otázky. Ako bude môcť ovládať Vašu inteligentnú domácnosť celá rodina? A čo s deťmi, neprenastavujú mi všetko? Čo ak pôjdeme na dovolenku a budeme chcieť, aby sa nám rodičia či známi postarali o kvety, domáce zvieratko, či len vyvetrali?

Odpoveď je jednoduchá!

V rámci systému sa vytvárajú užívateľské účty, ktoré dostávajú konkrétne povolenia. To znamená, že Vy ako administrátor máte neobmedzený prístup k funkciám a nastaveniam a vytvárate užívateľské účty pre ďalších členov Vašej rodiny či známych. Takže deťom vytvoríte účet s povolením ovládania svetla v ich izbách, na chodbe, ovládania multimédií, ale zablokujete im akékoľvek úpravy systému či ovládanie osvetlenia v rodičovskej spálni. Rodičom či priateľom, ktorí sa Vám počas neprítomnosti starajú o domácnosť rovnakým spôsobom pridelíte povolenie, ktoré však po Vašom návrate môžete ľahko zrušiť.

Technické detialy

Technológia Z-Wave (Gen 3) 868.42 MHz
Procesor Intel Atom 1.6GHz
Pamäť 1GB RAM, 2GB SLC Hard Drive
Disk 4GB MLC Recovery Disc
Materiál Hliník
IoT Bezdrôtová komunikácia
Káblová technológia Ethernet 100Mbps
Inteligentné riadenie a ovládanie Autonómne - inteligentné riadenie lokálne
Ovládanie multimédií Cez IP sieť LAN
Ovládanie klimatizácie Cez IP sieť LAN
Napájanie Káblové napájanie
Typ použitia Vnútorné
Trieda krytia IP20

15 ďalších produktov v rovnakej kategórii: